מאמרים


חדר השינה הוא חלל שנועד לשמש כמקדש למנוחה, שינה, רגיעה ופעילות אינטימית ומקרבת. בתור שכזה, מומלץ לעצב את החדר כך שיהיה נעים ומסודר, נקי מגירויים ומסיחי דעת כמו מסכי מחשב וטלוויזיה, ערמות כביסה שממתינות לקיפול וצבעים רועשים וחזקים.
כעם חברותי ומשפחתי שנהנה לארח ולהתארח, אנו מוכנים להקדיש בשמחה שטח בלתי מבוטל לשולחן אוכל גדול שיכול לאכלס סביבו כמה שיותר מסובים. פינת אוכל, כאזור בבית שמזמין מטבעו הסבה ממושכת לשולחן והתכנסות נעימה סביב סעודה, שיחה ואפילו משחקי חברה, היא בהחלט חלק של הבית שכדאי להשקיע בעיצובו.
רבים מבינינו מקדישים זמן, כסף והרבה מחשבה לעיצוב הבית, אך נוטים להזניח את עיצוב הכניסה לבית, וחבל שכך. עיצוב מבואת כניסה לדירה בדיוק כמו עיצוב כניסה לבית פרטי הוא בעל השפעה גדולה יותר ממה שנהוג לחשוב, על המראה הכללי של הבית ועל חוויית הכניסה והיציאה ממנו.
השנים האחרונות שמות את הבית במוקד ובלב העשייה שלנו ואנו מבלים בו יותר שעות מאי פעם. מגמה זו בשילוב עם פריחת הרשתות החברתיות, שמאפשרות לחלוק מידע ולהיחשף לאין סוף רעיונות חדשים, הפכה את רובנו לחובבי עיצובים לבית.
הבית כמקום מקלט העונה על מגוון צרכים כמו מנוחה, יצירה, בישול, פעילויות שגרה יום-יומיות, התכנסות משפחתית, אירוח, עבודה ומשחק - מהווה חלק מרכזי וחשוב בחיינו. ישנן דרכים רבות להפוך אותו למקום נעים ועוטף, שמרחיב את הלב מרגע שאנו נכנסים אליו. אחת הדרכים הללו, היא הקדשת תשומת לב לקירות.
לכל פריט בחדר הסלון יש השפעה על האווירה בו. כל פריט בחדר הסלון גם יכול לשבש את האווירה או לתרום לה ולחזק אותה. בין כל הפריטים שיכולים ליצור סוג כזה של השפעה, שולחן הסלון הוא ללא ספק אחד המרכזיים שבהם.
עיצוב הוא תחום מאוד מקצועי, המשלב בתוכו גם המון אמנות. תהליכי עיצוב לבית כוללים מבוססים על עקרונות מקצועיים הנוגעים לכל האלמנטים הלוקחים חלק בעיצוב חלל הפנים, אך גם עקרונות של דקורציה לבית, עקרונות המתמקדים יותר בעולם של חפצי נוי ודקורציה ומיועדים למלא מטרות נקודתיות ולהשלים כוונון עדין של העיצוב הכולל.
עיצוב ופונקציונליות הם שני אלמנטים שאפשר, וגם רצוי לשלב בכל פריט עיצוב, אבל האפקט העיצובי הוא החזק ביותר כאשר העיצוב עולה על הפונקציונליות, כאשר נוצרת תחושת האסתטיקה של פריט שנועד לעצב יותר מאשר לשמש, ואם יש פריט שזועק את האפקט העיצובי הזה הלוא הוא קונסולה לחדר שינה, לכניסה לבית או אפילו ללובי במשרד.
טואול - בניית אתרים